ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5737365
*
nr 573 7365
Spegel
höjd: 79, skador
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2009
kl 17:57:18
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 573 7365
Spegel
höjd: 79, skador
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2009 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



